Whatansietiška klasės valandėlė. V dalis

Kiekviena klasė gali būti komanda. Kiekvienas klasiokas – artimas draugas. Whatansu SUPER KLASĖS stovykla yra tiesiausias kelias į gražesnį, tvirtesnį ryšį, kupiną pagarbos, priėmimo ir palaikymo. Kviečiame klases registruotis į 3 dienų nuotykį – komandos formavimo stovyklą 🙂 Tai puiki idėja mokslo metų užbaigimo šventei! 

Šiame įraše su mokytojais dalinamės dar keliomis idėjomis Jūsų klasės valandėlei –  visi metodai patikrinti ir puikiai veikia Whatansu stovyklose 🙂

Klasės valandėlės tikslas: klasės mikroklimato (bendravimo ir bendradarbiavimo) gerinimas.

Įvadas. Visi susėda ratu ir kiekvienas atsakinėja į kausimą: kas svarbaus šiuo metu vyksta mano gyvenime? Pasisako visi sėdintys rate, taip pat ir klasės auklėtoja/-as.

 

Užsiėmimas. Kiekvienas pasiruošia po lapą popieriaus ir rašymo priemonę. Vidury rato padedamas indas „Klausimų bliūdas“. Kiekvienas sėdintis rate užrašo klausimą ant savo popieriaus lapo ir įdeda į klausimų bliūdą. Klausimas, kurį reikia užrašyti yra tema: į kokį klausimą atsakymo šiuo metu ieškau? Kai visi sudeda savo klausimus, pradedama nuo klasės auklėtojos/-o. Auklėtoja/-as traukia lapelį su klausimu, atsakinėja į jį bei inicijuoja diskusiją šiuo klausimu.

Taip po lapelį traukia visi rate vienas po kito ir kartu su klasiokais ieško atsakymo į klausimą.

Kai ratas baigiasi – kiekvienas vaikas parašo dar po klausimą klasės auklėtojai/-ui apie tai, kas šiandien rūpi.

Refleksija

Visi susėda ratu ir pradeda klasės auklėtoja/-as su siūlų špūle užsivyniodama siūlą ant piršto. Atsakinėjami klausimai: Kaip aš jaučiuosi? Ką naujo sužinojau šiandien apie save? Kai atsakomas klausimas – siūlo špūlė metama bet kuriam sėdinčiam rate ir jis atsakinėja toliau, vyniodamas siūlą aplink savo pirštą. Svarbu dėmesingumas, kad kiekvienas rate sėdintis atsakytų į šiuos du klausimus ir užvyniotų siūlą aplink savo pirštą. Kai baigiama refleksija gaunasi nuostabus voratinklis, kuris rodo, kaip mes esame vieni su kitais susiję.

Linkime Jums malonaus laiko kartu!

Whatansu kviečia į 3d. komandos formavimo stovyklą Super Klasėms Auksinėje girioje (datos derinamos atskirai info@whatansu.lt).